GMDSS: ГЛОБАЛЬНА МОРСЬКА СИСТЕМА ЗВ'ЯЗКУ У ВИПАДКУ ЛИХА

Глобальна система зв'язку в морі під час лиха (ГМЗЛБ, GMDSS) є міжнародною системою аварійного зв'язку, що використовує для роботи різні системи радіозв'язку, встановлені на супутниках та судах. Розробка ГМЗЛБ виконана Міжнародною Морською Організацією (ММО) для створення сучасного способу зв'язку під час аварії або лиха. Міжнародна Конвенція про безпеку життя на морі передбачає, що судна, що підпадають під її дію, мають бути обладнані системою ГМЗЛБ та відповідати всім вимогам.

Головною метою та завданням ГМЗЛБ є створення пошуково-рятувальних умов у морі, для чого укладаються багатосторонні міжнародні угоди, що дозволяють ефективну організацію зазначених робіт та взаємної міжнародної підтримки у прибережних районах морів.

Отримати консультацію

Система ГМЗЛБ дозволяє ефективно долати перешкоди, до яких схильні радіохвилі (загасання зі збільшенням відстаней, погода та інші причини перешкод) завдяки застосуванню наземного, корабельного та супутникового способів зв'язку. Це дозволяє передавати сигнали лиха на великі відстані в автоматичному режимі, що дозволяє отримувати пошуково-рятувальним загонам і службам.

Основною функцією ГМЗЛБ є оперативне повідомлення про лихо всіх служб у районі його виникнення, що дозволяє координувати дії щодо порятунку та організовувати процес без зайвих тимчасових витрат. Система здатна також забезпечити кращий зв'язок у звичайних умовах, що є корисним для підвищення якості навігації.

В результаті застосування ГМЗЛБ, судна в фактично будь-якому районі свого місцезнаходження забезпечують стійкий зв'язок у будь-який час.

Функціонал ГМЗЛБ


За допомогою ГМЗЛБ відбуваються оперативні оповіщення про лихо із зазначенням точних координат. Інформація надходить до рятувальних груп у районі лиха, що дозволяє їм надавати скоординовану оперативну допомогу. Технічне функціонування ГМЗЛБ на землі забезпечується станціями системи британської компанії супутникового зв'язку Inmarsat на березі та радіостанціями. Інформація оперативно передається пошуково-рятувальним групам і судам, що у конкретний час у районі місця аварійної ситуації.

Пройти навчання

Зв'язок, що забезпечується системою ГМЗЛБ, у всіх регіонах плавання суден:

судно-берег

Для роботи системи використовуються два різні види радіозв'язку, окремих і незалежних один від одного

судно-судно

Ефективність забезпечується на відстані до 160 кілометрів

берег-судно

Ефективність на виділених частотах забезпечується за допомогою супутникової системи Inmarsat або традиційними засобами зв'язку

На судні, обладнаному апаратурою ГМЗЛБ, усі судноводії повинні мати дипломи операторів ГМЗЛБ. Один із помічників капітана призначається відповідальним за забезпечення радіозв'язку та ведення відповідної документації, як правило, дана функція покладається на другого помічника капітана.

Кожен судноводій обов'язково повинен мати робочий диплом оператора ГМЗЛБ. Також робочий диплом ГМЗЛБ входить до переліку обов'язкових документів для отримання робочого диплома штурмана, старшого помічника, капітана.

Отримати консультацію

Щоб отримати діючий перший диплом ГМЗЛБ потрібно виконання наступних умов:

  1. Проходження курсу навчання за напрямом «Оператор ГМЗЛБ – це виконується у навчально-тренажерному центрі.
  2. Подання документів встановленого зразка на підтвердження отриманої кваліфікації до інспекції, що займається підготовкою та дипломуванням моряків.
  3. Успішно скласти іспит, подати документи встановленого зразка до дипломно-паспортного відділу капітанії порту, після чого видається дійсний диплом оператора системи ГМЗЛБ.

Для оновлення підтвердження до робочого диплому оператора ГМЗЛБ (загального чи обмеженого) необхідно:

  1. Проходження курсу з перепідготовки у навчально-тренажерному центрі для підтвердження володіння навичками та знаннями, що висуваються до операторів ГМЗЛБ.
  2. Подання документів встановленого зразка до інспекції, що займається підготовкою та дипломуванням моряків
  3. Після отримання протоколу подати документи до дипломно-паспортного відділу для отримання нового підтвердження.

У вас залишилися питання чи вам потрібна більш розгорнута консультація щодо отримання чи оновлення робочого диплома оператора ГМЗЛБ? Залишіть заявку і ми зв'яжемося з вами прямо зараз.

Подати заявку

Наші контакти
Україна, м. Одеса, пл. 10 Квітня 1, 5 поверх, офіс 55
odessa.info.work@gmail.com
+38 (073) 333 11-03

(073) 333 11-02