CES TEST

Щоб працювати на престижну закордонну компанію судовласника, всім морякам без винятку необхідно пройти електронне тестування, яке визначає рівень підготовки фахівців.

Одним із найпопулярніших онлайн-тестів є Marlins test, другим за популярністю є CES тест. Сьогодні ми поговоримо про особливості проходження даного тестування та розберемо всі нюанси та питання, що виникають під час підготовки до іспиту та у процесі його складання.

Записатися на тестування

CES-test був розроблений норвезькими фахівцями з підготовки та дипломування моряків у 1995 році. Сьогодні тестування займає лідируючі позиції щодо визначення рівня знань працівників морської галузі більш ніж у 350 іноземних судноплавних компаній.

Головною особливістю CES test выступає його інтелектуальна система перевірки знань, яка виявляє слабкі сторони кандидата і ставить йому питання з тієї теми, де були допущені помилки. Це дає змогу максимально точно оцінити рівень підготовки потенційного кандидата на морську посаду.
Перерахувати або обдурити онлайн-систему перевірки знань неможливо, оскільки програма випадково обирає питання та область їх напряму. Перед складання тесту необхідно комплексно підійти до питання особистої підготовки, використовуючи всі доступні для цього інструменти, зокрема, експертну допомогу та спеціалізовані онлайн-додатки.

Отримати консультацію

Позитивним результатом у проходження CES test є показник 65-70% правильних відповідей із загального числа. Але навіть цей результат не може вважатися вирішальним, адже багато компаній індивідуально надають перелік питань, помилки в яких означатимуть фіаско. Так, навіть при наборі необхідних балів, але з помилками у певних питаннях тест буде вважатися не зданим, а на вакантне місце візьмуть більш кваліфікованого моряка.

CES test представлений 4 напрямками, а саме:

 • Test STCW – складається з різнопланових, попередньо складених питань, що визначають рівень підготовки моряків (близько 6,5 тисяч питань);
 • Detailed – включає заздалегідь визначені програмою питання;
 • Company Specific – тест, питання до якого заздалегідь підготовлені компанією судновласником;
 • Maritime English Reading & Listening Test – дозволяє експертно оцінити рівень професійної англійської.

Залишити заявку

Питання в тесті завжди відповідають посаді, на яку претендує моряк, та типу судна. CES тесту властива поглиблена спрямованість, тому його проходження поверхневих знань буде недостатньо.

Щоб успішно успешно пройти тестування та отримати бажану посаду, потрібно:

 1. знати англійську на високому рівні – Intermediate та вище;
 2. бути компетентним спеціалістом у своїй сфері та її спрямованості;
 3. попередньо потренуватися у здачі тесту, скориставшись додатком для смартфона із пробною версією CES тесту.

Не буде зайвим звернутися за допомогою у підготовці до тестування до професіоналів, які можуть:

 1. забезпечити комплексну підготовку до тестування;
 2. надати допомогу у здачі під віддаленим контролем;
 3. допомогти підготуватися до співбесіди та інтерв'ю;
 4. стежити за оновленням онлайн-тестів та розширенням бази питань.

Пройти тестування

CES 6.0 замість АСТ?

У листопаді 2021 року Міністерство транспорту та інфраструктури України запровадило нову систему тестування моряків на базі CES 6 (Crew Evaluation System 6.0).

Це означає, що тепер тест проходять не лише моряки, які вирушають у рейс, але й усі моряки при виході на іспит ГКК. Експериментальний продукт допомагає компетентно визначати рівень підготовки моряка і зміг зарекомендувати себе з хорошого боку. З 2022 року CES-test затверджено як єдиний іспит для перевірки знань осіб, які одержують нове морське звання або претендують на оновлення підтвердження робочого диплома моряка.

Дізнатися більше

Сфера морського дипломування моряків зробила стрімкий крок назустріч модернізації. Це безпосередньо вплинуло на ставлення світової спільноти до моряків України, які стали ще більш популярними в судноплавних компаніях закородоном.
У вас залишились нез'ясовані запитання?
Ми готові вам допомогти!

Наші контакти
Україна, м. Одеса, пл. 10 Квітня 1, 5 поверх, офіс 55
odessa.info.work@gmail.com
+38 (073) 333 11-03

(073) 333 11-02